Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat

Utworzono dnia 20.02.2021

Konkurs miał na celu rozwijanie wśród uczniów postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych oraz zaproponowanie młodym ludziom alternatywnych form spędzania  czasu wolnego .

Działające w naszej szkole Koło Wolontariatu w czasie trwania projektu zrealizowało 9 zadań. Przeprowadzono wśród uczniów ankietę na temat „Co to jest wolontariat? Czy warto pomagać innym? Jak można pomóc innym? Zachęcaliśmy do pomagania poprzez nagrywanie i prezentację piosenek online na stronie facebook świetlicy biblioteki .Włączyliśmy się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom” W trakcie trwania tej akcji chętni wolontariusze czytali dzieciom w świetlicy szkolnej wybrane książki  W klasach odbyły się pogadanki na temat empatii, postaw altruistycznych, roli wolontariatu oraz uczniowie zapoznali się z prezentacją na temat wolontariatu. Wspomogliśmy schronisko dla zwierząt w Toruniu , przeprowadzając akcję „Zbiórka dla Burka”. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Pomaganie jest fajne”. Odbyła się także świąteczna licytacja ciast online na rzecz podopiecznych Hospicjum Nadzieja w Toruniu. Uczniowie z Łubianki  pisali również opowiadania, których mottem była szeroko pojmowana pomoc .

Warunkiem otrzymania tytułu i certyfikatu „Pomagamy innym! Szkoła promująca wolontariat” było uzyskanie co najmniej 80% punktów. Jury , w którego skład wchodzili przedstawiciele organizatora konkursu, oceniali realizacje zadań konkursowych. Nasza szkoła uzyskała 100 % ogólnej liczby punktów. Konkurs koordynowała Jolanta Młodzianowska.

Warto pomagać , wszak „Każdy gest , nawet najdrobniejszy …zmienia świat ‘’

W realizację zadań przewidzianych regulaminem konkursu zaangażowana została cała społeczność uczniowska. Konkurs został przyjęty przez nasze środowisko szkolne bardzo pozytywnie. Zadania były ciekawe o różnej formie i treści, pozwalające rozwijać kreatywność nie tylko uczestników, ale też zespołu odpowiedzialnego za ich realizację.

Dziękujemy za wszelką pomoc i współpracę !!!

Jolanta Młodzianowska

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.