Zakończenie prac remontowych w Szkole Podstawowej w Łubiance

Utworzono dnia 06.02.2018

Zakończenie prac remontowych i modernizacyjnych przeprowadzonych

w Szkole Podstawowej w Łubiance

W dniu 2 lutego 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie prac remontowych i modernizacyjnych przeprowadzonych w Szkole Podstawowej w Łubiance.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Maria Mazurkiewicz - Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, Jerzy Zająkała - Wójt Gminy Łubianka, Dariusz Meller - Sekretarz Gminy Łubianka, Bolesław Szczechowski - Przewodniczący Rady Gminy Łubianka, Jarosław Przybył - kierownik biura Rozwoju Jednostek Edukacyjnych Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, ks. kan. dr Rajmund Ponczek - proboszcz parafii w Bierzgłowie, radni gminy Łubianka, dyrektorzy szkół gminy Łubianka, przedstawiciele Rady Sołeckiej w Łubiance, przedstawiciele firm, które pracowały przy modernizacji budynku, inspektorzy nadzoru, członkowie Rady Rodziców, nauczyciele i uczniowie.

Modernizacja szkoły składała się z czterech elementów. Pierwszym z nich był remont starszej części szkoły, w tym sal dydaktycznych, zaplecza kuchennego i korytarzy. Wykonano ogrom prac remontowych, w tym m.in.: roboty rozbiórkowe, wyrównanie istniejących tynków, wykonanie warstw wyrównujących na posadzkach w całej szkole oraz ułożenie płytek w zapleczu kuchennym, ułożenie wykładzin obiektowych, wymianę stolarki drzwiowej, demontaż i wykonanie nowej kanalizacji,  wymianę instalacji elektrycznej oraz montaż oświetlenia LED.

Ważną częścią remontu była termomodernizacja. Zamontowano trzy pompy ciepła z dolnym źródłem zasilania o nominalnej łącznej  mocy 130,8 kW wraz z 20 szt. odwiertów o głębokości 150 mb każdy, dokonano docieplenia dachów o powierzchni ok. 1500 m2, wymieniono instalację centralnego ogrzewania razem z grzejnikami w całym obiekcie. Trzecim etapem była modernizacja sali gimnastycznej, polegająca na przełożeniu parkietu na powierzchni 330 m2 i jego pełnej wymianie na powierzchni 100 m2 z cyklinowaniem i malowaniem. Dodatkowo wymalowano ściany, odnowiono boazerię, odmalowano elementy nośne i wyremontowano zaplecze socjalne.

Czwarty element to nowatorskie wyposażenie placówki na miarę XXI wieku. Do nauki języków obcych mamy do dyspozycji piękną i funkcjonalną pracownię językową, a nowe komputery w wpracowni komputerowej i bibliotece szkolnej pozwalają na szybką pracę i naukę. Każdy uczeń ma do swojej dyspozycji indywidualną szafkę szatniową do przechowywania odzieży, podręczników i przyborów szkolnych. Prawie w każdej sali lekcyjnej mamy zainstalowaną tablicę interaktywną z podłączeniem do szybkiego bezprzewodowego internetu. W odnowionej sali gimnastycznej cieszy nas nowe wyposażenie sportowe – m.in. bramki z nowymi siatkami i regulowane kosze dostosowujące się do wzrostu uczniów. Kuchnia szkolna wzbogaciła się o nowe urządzenia gastronomiczne, a nad całością obiektu i bezpieczeństwem uczniów czuwa nowy cyfrowy monitoring.

Dzięki tym wszystkim zmianom możemy uczyć się i pracować w pięknym i nowoczesnym obiekcie szkolnym. Zmiany, które zaszły w naszej szkole utrwalili nasi uczniowie w ogłoszonym konkursie fotograficznym. W nagrodę za najlepsze fotografie całe klasy otrzymały bilety do kina: w kategorii „0” – III klasa III b,w kategorii IV – VII klasa VI b, w kategorii II – III G klasa III a.

Wszyscy uczniowie natomiast otrzymali nowe tarcze szkolne.

Po części oficjalnej goście udali się na zwiedzanie zmodernizowanej szkoły. Na zakończenie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną.

Jacek Żebrowski

Zakończenie prac remontowych w Szkole Podstawowej w Łubiance

Utworzono dnia 06.02.2018, 23:14

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.