Zajęcia przyrodnicze w terenie.

Utworzono dnia 04.11.2018

Zajęcia przyrodnicze w terenie.

Dnia 30.10.2018 uczniowie klas I a, I b oraz III wraz z swoimi wychowawcami wybrali się za na zajęcia przyrodnicze na ,,Barbarkę”. Zajęcia pt .,,Tajemnicze leśne organizmy – grzyby”, przybliżyły naszym uczniom tematykę grzybów, nie zabrakło ciekawostek na ten temat. Zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny, najpierw dzieci poznały budowę morfologiczną grzybów, zapoznały sie z wybranymi gatunkami grzybów chronionych, jadalnych i trujących, dowiedziały się również o roli grzybów w przyrodzie i gospodarce człowieka oraz poznały zasady prawidłowego grzybobrania. W drugiej części zajęć z atlasami grzybów wyruszyli w teren na poszukiwanie w lesie grzybów. Udało się zobaczyć różne rodzaje hub, opieńki, kanie oraz muchomory. Pełni wiedzy wróciliśmy do szkoły.

Zajęcia przyrodnicze w terenie

Utworzono dnia 04.11.2018, 22:27

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.