Utworzono dnia 11.06.2017

TORUŃSKI BIEG IM. JANA PAWŁA II 2017

Półtora tysiąca najmłodszych mieszkańców Torunia oraz okolicznych miejscowości wzięło udział w XI Toruńskim Biegu im. Jana Pawła II. Wśród nich jak co roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. II a, III a i V wraz z opiekunkami paniami: Ewą Kowalik, Patrycją Wiatr- Błażejewską, Małgorzatą Wiatr i Sylwią Kraińską.  Impreza odbywała się  w Parku Miejskim przy Martwej Wiśle,  a jej organizatorami byli: Szkoła Podstawowa Nr 13 w Toruniu, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, Stowarzyszenie „Maraton Toruński”, Toruński Związek TKKF oraz Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia. Toruński bieg jest wydarzeniem skierowanym do najmłodszych uczestników. Celem tej imprezy jest popularyzowanie biegania wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkoli, a  także uczczenie pamięci papieża Jana Pawła II. Po ukończeniu biegu, uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i posilili się wspaniałą wojskową grochówką. Wiele radości sprawiły naszym dzieciom zabawy na dmuchanych zamkach oraz robienie ogromnych baniek mydlanych i zjedzenie smacznej waty cukrowej. Jak co roku wróciliśmy zmęczenie ale pełni wrażeń.

Utworzono dnia 11.06.2017, 23:44