Utworzono dnia 18.12.2017

„Szlachetna Paczka” w naszej szkole

„Twoje zaangażowanie to także znak, że istnieje świat, w którym ludzie są dla siebie otwarci   i życzliwi, pomagają przyjaciołom w biedzie, nie boją się przekraczać siebie dla innych”

Ks. Jacek Stryczek

W tym roku po raz pierwszy uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Łubiance wzięli udział  w akcji „Szlachetna Paczka”, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Inicjatorem zbiórki była klasa II a gimnazjum, która zorganizowała loterię fantową i sprzedaż „Pysznego ciacha”. Efekt zbiórki przeszedł najśmielsze oczekiwania. Dzięki ofiarności Uczniów, ich Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły udało się zgromadzić 1427 zł. Za całą sumę została przygotowana paczka dla rodziny mieszkającej na terenie naszej gminy, którą uczniowie osobiście przekazali w wigilię (9 grudnia br.) finału Szlachetnej Paczki. Wśród zakupionych upominków były artykuły żywnościowe, chemiczne, materiały plastyczne dla dziecka, komplet garnków kuchennych, żelazko, deska do prasownia i drobne prezenty dla członków obdarowanej rodziny.

Elżbieta Żeglarska

Utworzono dnia 18.12.2017, 21:53