Utworzono dnia 13.02.2017

Mali uczniowie odkrywają tajemnice lalkowego teatru.

Uczniowie kl. II a i III a wraz z wychowawcami p. E. Kowalik, P/Wiatr i M. Wiatr, w ramach opracowania lektury, obejrzeli spektakl lalkowy „Toruńskie legendy” w toruńskim Teatrze Baj Pomorski. Celem tego spektaklu było ukazanie Torunia jako miasta z tradycją historyczną poprzez aktualizację znanych  toruńskich legend. Sztuka ta jest świetną atrakcją turystyczną, okazją do zapoznania się z lokalnymi  opowieściami, Jak doszło do powstania Torunia? Jak romans Wisły i Baszty doprowadził do powstania nazwy miasta? Co doprowadziło do zburzenia zamku krzyżackiego? W jaki sposób tworzono recepturę najlepszych pierników na świecie i co ma z nimi wspólnego Katarzyna, córka piekarza? Jak Anioł znalazł się w herbie Torunia? Odpowiedzi na wszystkie te pytania zawarte są w tym spektaklu wyreżyserowanym przez Ireneusza Maciejewskiego.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem obejrzeli sztukę rozegraną w atrakcyjnej  scenografii. Lekcja obcowania ze sztuką poza ławką była dla uczniów niezwykle ciekawa, gdyż w przedstawieniu zobaczyć mogli, obok aktorów, pomysłowo skonstruowane lalki.

Utworzono dnia 13.02.2017, 00:18