Europejski Dzień języków Obcych

Utworzono dnia 12.06.2023

Europejski Dzień języków Obcych

W tym roku  w maju ponownie obchodziliśmy Europejski Dzień języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klas 4-7 posłuchali piosenki „Dance Monkey” w wykonaniu Kasi Staszewskiej. Ich zadaniem było wypisanie po angielsku wszystkich nazw języków w niej użytych. Kolejnym wyzwaniembyło rozwiązanie quizu wiedzy o Zjednoczonym Królestwie. Ostatnie zadanie wymagało od uczniów wykonania plakatu reklamującego jeden z krajów europejskich pod hasłem „Promujemy Europę”.

Nasi najmłodsi, czyli uczniowie klas 1-3, również wykazali się wiedzą na temat krajów europejskich. Wykonali wiele elementów dotyczących wylosowanego kraju takich jak flagi, ilustracje przedstawiające słynne zabytki czy też postacie historyczne.

Dzień języków Obcych

Utworzono dnia 12.06.2023, 13:09