Dzień Patrona w Zespole Szkół w Łubiance

Utworzono dnia 02.10.2015

Dzień Patrona  w Zespole Szkół w Łubiance

Tegoroczny Dzień Patrona  w Zespole Szkół w Łubiance obchodzono 2 października. W tym dniu Samorząd Uczniowski odniósł się do myśli naszego patrona - Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Tradycyjnie był to dzień bez zajęć dydaktycznych. Wszyscy uczniowie w strojach galowych uczestniczyli w części oficjalnej, podczas której dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej i młodzież z klas pierwszych gimnazjalnych przystąpili do ślubowania. Następnie Dyrektor Szkoły – pan Jacek Żebrowski pasował uczniów z klas pierwszych SP. Po pasowaniu najmłodsi uczniowie otrzymali drobne upominki od kolegów i koleżanek z klasy III i przedstawili część artystyczną. Potem wręczono nagrody ufundowane przez Radę Rodziców dzieciom z klas O – III za wykonanie portretów przedstawiających uśmiech dziecka.

W drugiej części Święta Szkoły uczniowie przygotowali plakaty przedstawiające uśmiech dziecka, zaprezentowali scenkę kabaretową i taneczny clip do piosenki Happy P. Williamsa. Najlepszą we wszystkich konkurencjach okazała się klasa III z SP, której wychowawczynią jest pani Anna Kiszewska. Przez cały dzień uczniom i nauczycielom towarzyszył uśmiech.

Dzień Patrona w Zespole Szkół w Łubiance

Utworzono dnia 22.11.2015, 16:40

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.