100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Utworzono dnia 13.11.2018

NIEPODLEGŁOŚCIOWY TYDZIEN W NASZEJ SZKOLE

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole przeżywaliśmy WYJĄTKOWY TYDZIEŃ. W dniach poprzedzajacych 11 LISTOPADA zrealizowaliśmy szereg działań, dzięki którym szkolna społeczność włączyła się w ogólnonarodowe przeżywanie tej wyjątkowej rocznicy. Poniżej przedstawiamy harmonogram przedsięwzięć, poprzez które oddaliśmy hołd naszym przodkom walczącym o niepodległość oraz poznaliśmy historię wydarzeń, których efektem jest wolność naszej Ojczyzny.

Poniedziałek 5 listopada

Samorząd Szkoły i trójki klasowe udały się na Barbarkę w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem ofiar hitlerowskiej zbrodni.

Wtorek 6 listopada

Każda klasa wzięła udział w żywej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę rekonsrukcyjną. Realizacja tego przedsięwzęcia została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu.

Środa 7 listopada

W Zamku Bierzgłowskim odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko", którego głównym organizatorem była nasza szkoła.

Czwartek 8 listopada

Odbył się „Dzień piosnenki patriotycznej“, którą śpiewaliśmy na lekcjach historii. Każda z klas wraz nauczycielem historii udała się do Biblioteki Centrum Kultury w Łubiance, aby zapoznać się z wystawą poświęconą rocznicowym wydarzeniom.

Piątek 9 listopada

Niepodległościowy tydzień w naszej szkole podsumowaiśmy uroczystym apelem, którego centralnym punktem było odśpiewanie hymnu państwowego o godzinie 11.11. W tym dniu, każdy uczeń przypiął do ubrań przygotowany samodzielnie patriotyczny kotylion.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z opisanych powyżej wydarzeń.