Utworzono dnia 30.05.2017

Zajęcia przyrodnicze w terenie.

W dniu 12 maja  2017 roku uczniowie z klas 0, IIa, III a wraz z paniami: Małgorzatą Wiatr, Ewą Kowalik, Patrycją Wiatr-Błażejewską, Jolantą Wilińską – Józefkowicz i Sandrą Wiatr gościli w Osadzie Leśnej na Barbarce w Toruniu. Podczas pobytu w Szkole Leśnej uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach edukacyjnych. Maluchy z kl. O uczestniczyły w zajęciach pt. ,,W poszukiwaniu Kubusia Puchatka” – podchody.  Polegały one na poszukaniu śladów pozostawionych przez Kubusia Puchatka. W każdym z odnalezionym słoiku po miodzie miś pozostawił zadanie do wykonania oraz wskazówki niezbędne do przejścia ścieżki. Po dotarciu do domku Puchatka na dzieci czekała niespodzianka.  Natomiast uczniowie klasy II i III brały udział w zajęciach pt. ,,Życie w stawie”.  Zajęcia te urozmaicone były prezentacjami multimedialnymi oraz ścieżką dydaktyczną. Pierwsza część zajęć polegała na obserwacji stawu znajdującego się przy budynku Szkoły Leśnej. Przy pomocy siatki uczniowie wyławiali zawartość przybrzeżnej części stawu, a następnie korzystając z instrukcji prowadzącego, kart pracy, lup, przewodników  rozpoznawali wyłowione organizmy żywe. W drugiej części dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, na których wykonywali obrazki poznanych zwierząt. Na koniec poszliśmy na plac zabaw.  Jak zwykle uczniowie wrócili z zajęć terenowych weseli i zadowoleni oraz wzbogaceni w wiedzę.

Utworzono dnia 30.05.2017, 11:36

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.