Utworzono dnia 17.01.2017

Z wizytą w Straży Pożarnej.

W środę 11.01 2017 r. uczniowie klasy III a wraz z p. Małgorzatą Wiatr wybrali się na wycieczkę do siedziby ochotniczej Straży Pożarnej w Łubiance, która mieści się w nowym ośrodku szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejscu powitali nas panowie strażacy naczelnik p. Marek Matłosz oraz druh p. Jarosław Tarczykowski - tata naszego kolegi- Krystiana, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego oraz każdy mógł przymierzyć hełm strażacki . Kto był odważny mógł wsiąść do wozu strażackiego. Następnie zwiedziliśmy salę wypoczynkowo – konferencyjną, gdzie  przy suto zastawionych stołach uczniowie zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania, zachowania się w przypadku zagrożenia oraz mogli zadawać różne pytania. Celem wycieczki było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.

Utworzono dnia 17.01.2017, 23:30