Utworzono dnia 07.07.2018

Wycieczka do Zakopanego

W dniach 24.05.-28.05.2018 r. uczniowie klasy III a, II b i II a gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Opiekę nad grupą sprawowały p. S. Krainska, p M. Herzog oraz p. E. Mazurek. Celem wyjazdu było promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz krzewienie wartości patriotycznych.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Doliny Kościeliskiej. Odważniejsi uczniowie skorzystali z możliwości przemierzenia Smoczej Jamy, w której musieli wykazać się zręcznością i opanowaniem.

Drugiego dnia wybraliśmy się na szlak górski prowadzący na Sarnią Skałę. W drodze do celu mieliśmy możliwość zwiedzenia Pustelni Świętego Brata Alberta – uczestnika powstania styczniowego. Następnie udaliśmy się na polanę Kalatówki, z której roztaczał się niezwykle urokliwy widok na Kasprowy Wierch.

Trzeciego dnia młodzież miała możliwość wjechać kolejką na Wielką Krokiew. Później udaliśmy się na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, by złożyć hołd poległym za ojczyznę Polakom. W drodze do miejsca spoczynku wybitnych i zasłużonych rodaków zatrzymaliśmy się przy pomniku Grunwaldzkim, na którego szczycie znajduje się popiersie Władysława Jagiełły. U podstawy kolumny widnieje napis ,,Pogromcy Krzyżaków, lud góralski 1410 – 1910”. Tradycyjnie wybraliśmy się także na Krupówki, które są reprezentacyjną ulicą Zakopanego. Tam uczniowie mogli kupić pamiątki oraz podhalańskie oscypki.

W trakcie wycieczki towarzyszył nam przewodnik, który ubarwiał przekazywane informacje ciekawymi anegdotami dotyczącymi historycznych miejsc i postaci.

W czasie wycieczki uczniowie wykazali się niezwykłą dojrzałością zarówno podczas pieszych wycieczek, jak i zwiedzania miejsc pamięci narodowej. Gimnazjaliści swoją postawą udowodnili, że proces edukacyjny nie tylko wyposażył ich w wiedzę, ale również w umiejętności odbioru kultury.

S. Krainska

E. Mazurek

Utworzono dnia 07.07.2018, 14:55

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.