Utworzono dnia 16.07.2018

Wycieczka do parku krajobrazowego.

Dnia 07 czerwca 2018 r. uczniowie klas 0 a i III a wraz z opiekunami p. Małgorzatą Wiatr, Ewą Kowalik i Patrycją Wiatr –Błażejewską, uczestniczyli w przyrodniczej wycieczce do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, w ramach projektu pn.  „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego. Lubię tu być na zielonym!”. O atrakcyjności jeziora Gopła i okolic, obok wartości historycznych, decyduje bogaty świat przyrody. Opowieści Pani edukator o życiu roślin i zwierząt, zwłaszcza ptaków błotnych i wodnych oraz ryb, liczne eksponaty zwierząt zgromadzone w salce dydaktycznej siedziby Dyrekcji Parku, prezentacja na temat Parku oraz własne obserwacje dokonane na terenach wokół polodowcowego jeziora Gopła uświadomiły wszystkim, jak piękne i niepowtarzalne przyrodniczo tereny tam się znajdują. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy gęsi gęgawy, które tylko na tym terenie Polski mają swoje lęgowiska. Aby ocalić to, co przetrwało powinniśmy kierować się mottem Parku " Nie niszcz! Nie płosz! Nie uszkadzaj! Zawsze po sobie porządek zostawiaj!". Po przybyciu do bazy "Rysiówka" na Półwyspie Potrzymiech, który stanowi najcenniejszy obszar Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia mieliśmy za zadanie zaobserwować  napotkane gatunki ptaków, następnie odbyły się warsztaty plastyczne. Po ruchowych i integracyjnych spędziliśmy miłe chwile przy posiłku, podczas którego mogliśmy podziwiać malowniczość terenów, bogatą florę i faunę jeziora, a także poczuć smak zbliżających się wakacji.

Dziękujemy serdecznie Urzędowi Marszałkowskiemu w Toruniu za  smaczny posiłek i sfinansowanie wycieczki.

Utworzono dnia 16.07.2018, 00:41