Utworzono dnia 20.11.2017

Tobie Polsko 2017

Dnia 8 listopada 2017 r. w murach zamku krzyżackiego w Zamku Bierzgłowskim, odbył się już po raz XIV Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” oraz XII Konkurs Literacko – Plastyczny pod hasłem „Cudze chwalicie swego nie znacie”.

W pierwszej , przedpołudniowej części  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego literackiego. Wpłynęło ponad 300 prac plastycznych i ponad 50 prac literackich. Prace plastyczne zostały ocenione przez doradców metodycznych Toruńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli: panią Anitę Przybyszewską – Pietrasiak i panią Gabrielę Rumińską. Natomiast prace literackie oceniły nauczycielki języka polskiego: pani Krystyna Mazurek i pani Anna Józefiak.

Wyniki konkursu plastycznego:

• w kategorii 6 – 9 lat, wyróżnienie zdobył Michał Kryczka z klasy III a
  • w kategorii 13 – 15 lat, Amelia Wszelaki z klasy VII

Wyniki konkursu literackiego:

• w kategorii 13 – 15 lat, wyróżnienie Maja Kluska z klasy VII
  • w kategorii 13 – 15 lat, wyróżnienie Martyna Młodzianowska z klasy IIa gim.

W drugiej, popołudniowej części,  odbyła się już kolejna  edycja konkursu muzycznego. Specjalnymi gośćmi Festiwalu byli kombatanci ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej: pani Maria Kowalewska, pan Lesław Welker oraz pan Kazimierz Wach. Przybyli również: sekretarz Województwa Kujawsko – Pomorskiego pan Marek Smoczyk, Wójt Gminy Łubianka pan Jerzy Zająkała oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

Młodych artystów oceniało profesjonalne jury -  Dyrektor Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni – pani Agnieszka Brzezińska, Prezes Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego w Toruniu – pani Magdalena Cynk – Mikołajewska, nauczycielka muzyki SP nr 5 w Toruniu – pani Alina Seweryn, nauczyciel muzyki SP w Górsku i dyrygent chóru Con Anima – pan Janusz Heyka.

Naszą szkołę reprezentowała w kategorii 13 – 15 lat, Weronika Drążela z klasy VII. Zaśpiewała piosenkę pt.: „W listopadzie”. Jury przyznało Weronice 2 miejsce. Wszystkich wyróżnionych uczniów w trzech konkursach obdarowano nagrodami ufundowanymi przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Toruniu ,Urząd Gminy w Łubiance i lokalnych sponsorów. Nagrody specjalne dla każdego uczestnika przygotował Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego pan Piotr Całbecki.

Podczas gdy jury obradowało ,zaprezentowali się uczniowie koła teatralnego w przedstawieniu „Koncert Chopina”. Wspólne świętowanie Dnia Niepodległości  dostarczyło wielu wzruszeń.

Teresa Głębocka

Anna Bieńkowska-Łada

Elżbieta Mazurek

Elżbieta Zglinicka

Utworzono dnia 20.11.2017, 00:26

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.