Utworzono dnia 12.03.2017

Spotkanie z żużlowcem.

Nie trzeba przychodzić na stadion , żeby poznać  dyscyplinę sportową jaką jest żużel.

Dnia 7 marca Robert Kościecha, były zawodnik toruńskiego klubu, a obecnie trener Get Well Toruń odwiedził naszą szkołę, starając się zarazić dzieci i młodzież pasją do "czarnego sportu”.Wszystko to w ramach projektu "Speedway Klasa Premium". "Speedway Klasa Premium” to projekt, który ma na celu przekazanie wiedzy dotyczącej żużla najmłodszym województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas spotkania, dzieci mogły dowiedzieć się, na czym polega jazda na żużlu i posłuchać rad gwiazdy speedwaya i jego zespołu. Niebywałą atrakcją stała się prezentacja sprzętu: motocykla, kevlara, kasku, ochraniaczy, gogli, stroju żużlowego oraz obejrzenie filmów. Chętni uczniowie mieli sposobność doświadczyć namiastki żużlowych emocji i przyjrzeć się bliżej niezwykłemu motocyklowi, a nawet zasiąść za jego kierownicą. Chętnie odpowiadano na wszelkie zadawane pytania. Wszystko po to, żeby skutecznie zainteresować uczniów naszej szkoły i zarazić pasją do speedwaya. W ostatnim czasie dużą popularnością, cieszą się  małe motocykle typu pit bike. W szczególności bardzo chętnie trenują na nich żużlowcy i miłośnicy crossów. Podczas wspomnianej wizyty dzieci  mogły dowiedzieć się, na czym polega jazda na tego typu sprzęcie. Usłyszeli wiele pasjonujących historii związanych z życiem zawodowym żużlowca. Pan Robert  zwracał szczególną uwagę na wytrwałość i pracowitość, które powinny być atrybutami każdego sportowca. Niejednokrotnie podkreślał, że w życiu warto podążać za swoimi marzenia i posiadać pasje, dzięki którym łatwiej jest osiągnąć sukces. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali plany lekcji z autografem, smycze oraz gry jak również pozowali do pamiątkowych zdjęć. Jego wizyta dostarczyła wszystkim niezwykłych wrażeń i z całą pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Bardzo nam miło, że Klub Sportowy Toruń odwiedził nasza szkołę.

Utworzono dnia 12.03.2017, 23:16

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.