Utworzono dnia 27.09.2017

Spotkanie maluchów z policjantem.

Przedszkolacy oraz dzieci z klas 0 w dniu 22.09.2017r. spotkały się z policjantem z Komendy Policji w Chełmży. Policjant zapoznał dzieci z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Maluchy bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w miejscach dozwolonych, zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy oraz prawidłowego zachowania się w razie zgubienia. Szczególny nacisk został postawiony na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętność mówienia "nie" w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka auta. Policjant zademonstrował również różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu.

Takie coroczne spotkania są bardzo wyczekiwane przez dzieci. Dziękujemy!

Utworzono dnia 28.09.2017, 00:01