„Programie dla szkół”

Utworzono dnia 30.10.2018

Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy „Programie dla szkół”, którego celem jest zmiana nawyków żywieniowych, upowszechnienie zdrowej zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w zakresie zdrowej diety bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.  W ramach tego programu uczniowie klas I – V otrzymują owoce i warzywa oraz przetwory mleczne. W świetlicy przeprowadzono cykl zajęć, dzięki którym dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania i dowiadywały się jak różne produkty spożywcze wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Dzieci miały możliwości uczestniczenia nie tylko w zajęciach dydaktycznych ale także praktycznych. Samodzielnie przygotowywały proste zdrowe posiłki takie jak: sałatki, soki, koktajle. Degustowały owoce i warzywa, przetwory mleczne oraz dania z nich wykonane. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia, pomogły kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe u uczniów.

M.Wysocka

J.Młodzianowska

„Programie dla szkół” -zmiana nawyków żywieniowych,.

Utworzono dnia 30.10.2018, 14:08