Pozytywna energia

Utworzono dnia 18.05.2018

„Porcja pozytywnej energii w świetlicy szkolnej’’

W dniach 23.04-4.05 świetlica szkolna przystąpiła do V Edycji Programu Edukacyjnego „Porcja Pozytywnej Energii”. Program ten skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów klas podstawowych I-VI. Jego celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych opartych na spożywaniu warzyw i owoców. W ramach tego programu przeprowadzono w świetlicy cykl zajęć, dzięki którym dzieci poznawały zasady zdrowego odżywiania i dowiadywały się jak różne produkty spożywcze wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Dzieci miały możliwości uczestniczenia nie tylko w zajęciach dydaktycznych ale także praktycznych. Samodzielnie przygotowywały proste zdrowe posiłki takie jak: sałatki, koktajle, kanapki. Mogły także degustować wybrane owoce i warzywa, przetwory i dania z nich wykonane. Mamy nadzieję, że przeprowadzone zajęcia pomogły zainteresować uczniów zdrowym żywieniem i spożywaniem odpowiedniej ilości warzyw i owoców każdego dnia.

Porcja pozytywnej energii

Utworzono dnia 18.05.2018, 12:08