Powiatowy Plener Plastyczny "Z nutą Chopina"

Utworzono dnia 28.09.2017

25 września w Pałacu Romantycznym odbył się IV Powiatowy Plener Plastyczny "Z nutą Chopina", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Turznie. Szkoła w Łubiance już drugi raz wzięła w tym przedsięwzięciu udział. W bieżącym roku  naszą placówkę reprezentowały trzy uczennice: Krystyna Krause z klasy IV  oraz z klasy VII Amelia Wszelaki i Aleksandra Krupa, wszystkie uczennice malowały w technice tempery na płótnie. Plener miał formę konkursu, a prace oceniały artystki z Domu Harcerza, Galerii Twórczości Plastycznej Dziecka oraz z UMK z Wydziału Sztuk Pięknych. Główną nagrodę w technice tempery zdobyła Aleksandra Krupa, a wyróżnienia otrzymały: Krystyna Krause i Amelia Wszelaki. Dodatkowo Nagrodę Starosty Powiatu Toruńskiego otrzymała Amelia Wszelaki. Opiekunem merytorycznym Amelii Wszelaki była pani Teresa Głębocka a Krystyny Krause i Aleksandry Krupa - Stanisława Kardas.

Gratulujemy!

S.Kardas

Powiatowy Plener Plastyczny "Z nutą Chopina"

Utworzono dnia 28.09.2017, 22:42