Gminny Konkurs Matematyczny dla młodszych dzieci. "Brzdąc"

Utworzono dnia 17.05.2018

Gminny Konkurs Matematyczny dla młodszych dzieci.

"Brzdąc" gości w Łubiance już od 18  lat. O czy mowa? O zmaganiach z matematyki, które odbywają się pod tą nazwą i każdego roku skupiają najlepszych młodych matematyków z gminy.

W Szkole Podstawowej w Łubiance, odbył się Gminny Konkurs Matematyczny "Brzdąc", który prowadzony jest dla klas pierwszych,  drugich i trzecich edukacji wczesnoszkolnej. Dzięki tej rywalizacji uczniowie mają nie tylko możliwość zweryfikowania poziomu swojej wiedzy, ale również osiągnięcia sukcesu - przekonuje Małgorzata Wiatr- organizator "Brzdąca". - Te zmagania wymagają od uczniów wykazania się logicznym myśleniem. Takie spotkania mają też inne zalety, sprzyjają też integracji uczniów z różnych szkół naszej gminy. Z każdej placówki z terenu gminy Łubianka wytypowanych jest dwóch najlepszych matematyków, którzy przez godzinę rozwiązują test. Jury to nauczyciele przygotowujący swoich uczniów do tego konkursu.

Dnia 20.03.2018r. poznaliśmy zwycięzców kolejnej edycji matematycznej rywalizacji.

Wśród klas pierwszych bezkonkurencyjna była Amelia Szewczyk reprezentująca Szkołę Podstawową w Pigży

II miejsce        Michalina Tomczak    SP Pigża

III miejsce      Kamila Walter            SP Warszewice

Wśród klas drugich najlepsza okazała się Martyna Tomczak

ze Szkoły Podstawowej w Pigży

II miejsce        Barbara Łuczak          SP Pigża

III miejsce wywalczyły Marcelina Gwizdała SP Wybcz

Antonina Prowadzisz SP Wybcz

W zmaganiach trzecioklasistów równych sobie nie miała Emilia Sergiel

ze Szkoły Podstawowej w Wybczu

II miejsce        Julian Bocian  SP  Pigża

III miejsce  wywalczyli          Paulina Kardas           SP Wybcz

Jakub Wiśniewski      SP Pigża

Dla zwycięzców przygotowano dyplomy oraz książki. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani gadżetami sponsorowanymi przez Bank Spółdzielczy oraz sklep ,,WESSA” w Łubiance. Za co serdecznie dziękujemy. A laureatom konkursu gratulujemy zwycięstwa.

Gminny Konkurs Matematyczny dla młodszych dzieci. "Brzdąc"

Utworzono dnia 17.05.2018, 23:31