EDUKACJA ŻYWIENIOWA DZIECI KLAS I –III ORAZ ICH RODZICÓW

Utworzono dnia 13.02.2017

EDUKACJA ŻYWIENIOWA DZIECI KLAS I–III

ORAZ ICH RODZICÓW

Fundacja Instytut "Zdrowie z Natury" przy udziale Katedry Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania UMK w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy realizuje program "Edukacja żywieniowa dzieci klas I-III  szkół podstawowych oraz ich rodziców z powiatu toruńskiego i chełmińskiego", który jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem programu jest zwiększenie wiedzy dzieci i dorosłych o żywieniu sprzyjającym zdrowiu oraz kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych.

Na zaproszenie wychowawcy p. Małgorzaty Wiatr programem zostały objęci uczniowie klasy III a oraz ich rodzice. Zaplanowano 12 spotkań: 8 spotkań z dziećmi i 4 z rodzicami (4 w okresie maj-czerwiec, odbyły one się pod koniec ubiegłego roku szkolnego oraz 4 w okresie wrzesień-październik, tego roku szkolnego). Lekcje dla dzieci prowadzone były przez dyplomowanego dietetyka - doktorantkę Collegium Medicum w formie nauki przez zabawę oraz warsztatowych. Tematyka zajęć obejmowała komponowanie zdrowych posiłków, nauki czytania etykiet i składników pożywienia oraz wagi jedzenie w kontekście zdrowia.

W ramach programu zostały również przeprowadzone bezpłatne badania stanu odżywienia dzieci (pomiary antropometryczne), sposobu żywienia i preferencji żywieniowych dzieci. Każdy z rodziców otrzymał również indywidualną ocenę stanu odżywienia dziecka wraz z zaleceniami dietetyka.

Edukacja żywieniowa

Utworzono dnia 16.02.2017, 08:29