227 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 08.05.2018

We wtorek 4 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pan Dyrektor Jacek Żebrowski, w przemówieniu skierowanym do zgromadzonych, podkreślił znaczenie, jakie miała pierwsza tego rodzaju Ustawa Rządowa w nowożytnej Europie i przypomniał sylwetki jej twórców. Dopełnieniem wystąpienia Pana Dyrektora była inscenizacja przygotowana przez klasę II b gimnazjum pod kierunkiem p. Magdaleny Herzog i p.  Renaty Pietrzykowskiej, której treść prezentowała najważniejsze fakty związane z rocznicowym wydarzeniem.

Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiło rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Samorząd dla uczniów SP w Łubiance pt. „Godło Polski na przestrzeni wieków”. Nagrody główne otrzymali: Bartosz Muszytowski z klasy III b gimnazjum, Bartosz Ziółkowski z klasy V, Rozalia Burdach z klasy III a SP, Paweł Cisoń z klasy III b SP. Pozostałe nagrody otrzymali: Bartosz Szatanik z klasy IV a, Patrycja Matyjaszczyk z klasy V, Maja Łukasz z klasy IV b, Natan Andryańczyk z klasy V, Zuzanna Szymańska z klasy III B SP, Jan Mirowski z klasy II SP, Jakub Matyjaszczyk z klasy I SP. Wyróżnieni zostali: Kamil Łajczak z klasy III b SP, Anna Dekowska z klasy II SP, Kacper Marszałkowski z klasy I SP, Laura Ruszkowska z klasy I SP, Wanessa Marcinkowska z klasy I SP i Malwina Tarczykowska z klasy „O”.

Specjalne wyróżnienia za aktywny udział w konkursie otrzymały klasy I i II SP.

Autorzy zwycięskich prac otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Regionalnego. Nad przebiegiem konkursu czuwała pani Stanisława Kardas.

Elżbieta Żeglarska

227 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja